STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

O portalu

Watchdogportal.pl (dawniej Watchdog.org.pl) to jedyny w Polsce portal poświęcony w całości tematyce działań strażniczych (jego nazwa pochodzi od angielskiego watchdog – pies stróżujący). Na stronie opisujemy co dzieje się w strażniczym świecie w Polsce i zagranicą, promujemy dobre praktyki w działaniach związany z obywatelską kontrolą działania władz i integrujemy środowisko watchdogów. Portal stanowi źródło wiedzy specjalistycznej, informacji, materiałów i przykładów działań

Watchdogportal.pl to m.in.

  • aktualności ze świata watchdogów, w tym również zaproszenia na konferencje, warsztaty i szkolenia;
  • materiały edukacyjne;
  • największa, stale aktualizowana Baza Inicjatyw Strażniczych, zawierająca informacje o już zrealizowanych i aktualnych projektach strażniczych;

Portal tworzony jest z myślą o organizacjach strażniczych działających na poziomach ogólnopolskim i lokalnym, grupach nieformalnych oraz pojedynczych osobach realizujących działania strażnicze tzw. lokalnych inicjatywach strażniczych i lokalnych watchdogach, osobach i organizacjach chcących rozpocząć działania strażnicze oraz wszystkich osobach zainteresowanych tematyką działań strażniczych, w tym m.in. mediów, biznesu, administracji i nauki.

Watchdogportal.pl umożliwia organizacjom, grupom nieformalnym i pojedynczym osobom realizującym działania strażnicze zamieszczanie w nim własnych treści, dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, wymianę opinii oraz współtworzenie bazy o inicjatywach watchdogowych realizowanych w Polsce.

Zarejestruj się już dziś i twórz z nami jedyny w Polsce portal o kontroli obywatelskiej!


Portal jest częścią realizowanego przez Stowarzyszenie Sieć Obywatelska – Watchdog Polska programu “Mocna Straż”.

Nasz zespół:

1Joanna-Gucman-Muż-400x300
Joanna Gucman-Muż
Koordynatorka Watchdogportal.pl

Administratorka strony. Koordynuje pracę zespołu redakcyjnego. Odpowiada za weryfikację zamieszczanych na portalu treści. Zbiera i opracowuje informacje dotyczące podejmowanych działań strażniczych w Polsce i w Europie.

Adres e-mail: joanna.gucman@siecobywatelska.pl

3Agnieszka-Podgórska-400x300
Agnieszka Podgórska
Wsparcie działań strażniczych i edukacja strażnicza

Koordynatorka licznych monitoringów – m.in. funduszu korkowego i konsultacji społecznych. Zajmuje się promowaniem lokalnych watchdogów i podejmowanych przez nich działań. Zapewnia wsparcie eksperckie w zakresie planowania działań strażniczych.

4Katarzyna-Batko-Tołuć-400x300
Katarzyna Batko-Tołuć
Wsparcie działań strażniczych i edukacja strażnicza

Współautorka i pierwsza koordynatorka programu „Watchdog”. Autorka koncepcji projektu „Szkoła Inicjatyw Strażniczych". Wspiera merytorycznie organizacje strażnicze. Udziela pomocy w zakresie planowania działań strażniczych i edukacji strażniczej. Aktywnie angażuje się w działania na rzecz jawności i przejrzystości życia publicznego w Polsce. Autorka publikacji o strażnictwie w Polsce.

6agnieszka-zdanowicz-400x300
Agnieszka Zdanowicz
Wsparcie działań strażniczych i edukacja strażnicza

Koordynatorka prowadzonych przez Stowarzyszenie Watchdog Polska monitoringów lokalnych. Nawiązuje i podtrzymuje relacje z osobami prowadzącymi działania strażnicze. Wspomaga portal merytorycznie i redakcyjnie.

2
Dominik Ostrzechowski
Redaktor - wolontariusz

Absolwent polityki społecznej i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz technik weterynarii. Obecnie pracuje w firmie współpracującej z krajami Bliskiego Wschodu, a jako wolontariusz pisze teksty na strony Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Poza tym zajmuje się trzema brytyjskimi kotami oraz relaksuje się grając w gry z serii Dark Souls.

2
Krzysztof Łoś
Wsparcie działań strażniczych i edukacja strażnicza

Realizuje internetowo-stacjonarny kurs „Na Straży”. Jest autorem treści edukacyjnych i współautorem treści merytorycznych umieszczanych na platformie internetowej kursu oraz odpowiada za jej funkcjonowanie. Zajmując się edukacją strażniczą wykorzystuje różne metody do zwiększania wiedzy kursantów o kontroli społecznej i monitorowaniu.

2
Kamil Breguła
Administrator techniczny

Administrator techniczny. Nadzoruje sprawne funkcjonowanie portalu. Udziela pomocy we wszystkich problemach związanych z użytkowaniem strony – logowaniem, dodawaniem treści itp.

Adres e-mail: kamil.bregula@siecobywatelska.pl

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Partnerzy
Administrator portalu

Sieć Obywatelska – Watchdog Polska
ul. Ursynowska 22/2, 02-605 Warszawa
biuro@siecobywatelska.pl
tel: 22 844 73 55
fax: 22 207 24 09

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności