STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Dbamy o lepszą codzienność

Poznaj przedmioty codziennego użytku zainspirowane działaniami strażniczymi i stojącą za nimi filozofią – stałym zwracaniem uwagi na to, co wokół nas – w naszym życiu – działa nieoptymalnie.

Każdy z nich – poprzez swoją niedoskonałość – ułatwia codzienną refleksję nad tym, co wokół nas nie działa optymalnie i namysł nad tym, co możemy w naszym życiu poprawić, ulepszyć, zmienić.

Idea

logo_dbamyolepszacodziennosc1

Żyjemy coraz szybciej. W natłoku codziennych obowiązków coraz częściej brakuje nam czasu na zatrzymanie się i refleksję nad tym, co w naszym otoczeniu – relacjach, lokalnej społeczności czy np. mieście – działa, jak działa i co możemy zrobić, aby działało lepiej.

W ramach kampanii “Dbamy o lepszą codzienność” zaprosiliśmy polskich projektantów do stworzenia serii przedmiotów codziennego użytku, które inspirować będą do takiej chwili zatrzymania i namysłu na co dzień.

Są to przedmioty estetyczne, funkcjonalne, ale też – celowo – nieidealne. Ich niedoskonałość ma za zadanie przypominać ich właścicielom każdego dnia, że zastanawiając się nad tym, co wokół nas nie działa idealnie i dostrzegając rzeczy warte poprawy, możemy aktywnie zmieniać naszą rzeczywistość.

Mamy nadzieję, że zagoszczą one w Waszych domach i poprzez swoją wyjątkowość będą przypominały, że każdego dnia warto chwilę pomyśleć o tym, co wokół nas mogłoby działać jeszcze lepiej.

Wymaga to przede wszystkim umiejętności zauważania tych właśnie obszarów naszego życia, które nie są doskonałe i wymagają poprawy. Taką umiejętność mają tzw. strażnicy, którzy na co dzień zwracają uwagę na to, co nie działa optymalnie w naszych społecznościach. To właśnie strażnicy i tzw. działania strażnicze stanowiły punkt wyjścia i inspirację dla projektantów i kampanii “Dbamy o lepszą codzienność”.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi przedmiotami i stojącymi za nimi historiami.

Katarzyna Batko-Tołuć,
Członkini Zarządu
Sieć Obywatelska Watchdog Polska

 

_01

Lustro.

_03

 

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności