STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Protest kobiet zrywa swoją korespondencję z rządem

Protest kobiet zrywa swoją korespondencję z rządem – „Pytania do rządu” 8 sierpnia 2017 r., godz. 19, Kancelaria Premiera Rady Ministrów w Warszawie.

Inicjatywa społeczna Protest kobiet, która od 8 marca 2017 r. próbuje poprzez oficjalne listy i pytania skłonić rząd do podjęcia szerokiej, publicznej debaty rządu z ruchami obywatelskimi oraz organizacjami trzeciego sektora podjęła decyzję o zerwaniu swojej korespondencji. List do P. Beaty Szydło z pytaniem ostatniej szansy zostanie publicznie odczytany 8 sierpnia o godz. 19 pod Kancelarią Premiera Rady Ministrów.

„Protest kobiet już szósty raz pisze do Pani list, i prawdopodobnie jest to ostatnia taka korespondencja. Na wstępie przypomnimy, że przez pięć miesięcy odrzucała Pani daną jej szansę rozmowy i dyskusji. Wykazała tym samym Pani, że nie zależy jej na żadnej debacie ze środowiskami kobiecymi, ruchami obywatelskimi czy organizacjami pozarządowymi o sprawach dotyczących ponad połowy społeczeństwa. To kolejny dowód na to, że dobro Polski nie jest dla Pani, ani dla Pani rządu, najważniejszym wyznacznikiem działań. Jednak nie w tej sprawie piszemy dziś do Pani. Robimy to, żeby powiedzieć, że nie ma i nie będzie w nas zgody na dalsze demolowanie polskiego prawa i porządku demokratycznego naszego państwa” – czytamy w liście, który zostanie złożony do KPRM.

Więcej informacji o całej akcji “Pytania do rządu” oraz zdjęcia prasowe: http://protestkobiet.pl/aktualnosci/nasze-wydarzenia/644-pytania-do-rzadu 

Kontakt dla mediów:
e-mail: kontakt@protestkobiet.pl
tel. kom. 500 18 22 18

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności