STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Działaj

Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się, że byłeś niezadowolony z działań (albo ich braku) lokalnych władz. Denerwował Cię nierówny chodnik, pięć pomników „ku czci”, które Ty chętnie zastąpiłbyś placem zabaw, czy niedziałające uliczne latarnie. Zastanawiałeś się, dlaczego w sąsiednich miejscowościach są domy kultury, a Twoja gmina ma ofertę kulturalną jedynie dla emerytów. Oczywiście solennie sobie obiecywałeś, że w następnych wyborach samorządowych zagłosujesz na kogoś innego. Jednak udział w wyborach to nie jedyny sposób, w jaki możesz zapoczątkować zmiany w Twoim otoczeniu. Nie musisz czekać aż cztery lata, możesz zacząć działać już dziś, zostając strażnikiem! Jak to zrobić?

Oferta dla organizacji

Kurs internetowy „Na straży

Na czym to polega?
Internetowy kurs „Na straży” to cykl edukacyjny przekazujący szeroki pakiet wiedzy na temat strategii działań strażniczych oraz realizowania kontroli społecznej. Pakiet dostępny pod adresem kursy.watchdogportal.pl. Kurs podzielony jest na moduły tematyczne porządkujące wiedzę na temat praw człowieka, kontroli obywatelskiej czy dostępu do informacji publicznej. Użytkownicy i użytkowniczki tego internetowego narzędzia po rejestracji na platformie kursu samodzielnie zapoznają się z treścią poszczególnych modułów. Każdy z nich kończy się testem powtórkowym i zadaniem domowym. Wszelkie pytania i wątpliwości należy kierować do osób moderujących kurs.

Dla kogo?
Na kurs internetowy „Na straży” zapraszamy osoby z organizacji, które prowadzą działania strażnicze lub chciałyby przygotować się do ich prowadzenia.

Co proponujemy?
Tematy poszczególny modułów:

Jak się zgłosić?
Wystarczy zarejestrować się na platformie kursu pod adresem kursy.watchdogportal.pl

Poziom
Zaawansowany.


Angażowanie zwolenników

Na czym to polega?
Cykl edukacyjny „Angażowanie zwolenników – wdrażanie zmian w organizacjach strażniczych na poziomie centralnym i na poziomie miast” to część projektu STRAŻNICTWO profesjonalnie i trwale w interesie publicznym. Ma on pomóc organizacjom strażniczym w zmobilizowaniu większego poparcia społecznego i zbudowaniu szerszego zaplecza dla ich działalności. W proponowanych materiałach edukacyjnych znajdziecie wskazówki, jak zidentyfikować właściwe grupy społeczne, do których należy dotrzeć, jak ująć skomplikowane tematy, aby były zrozumiałe dla odbiorców, wreszcie, jak skutecznie budować sieć wsparcia, także finansowego. Sieć Obywatelska Watchdog Polska prowadzi ten projekt wspólnie ze Stowarzyszeniem Homo we współpracy z trenerkami specjalizującymi się w kwestiach komunikacji.

Dla kogo?
Z naszych publikacji poszkoleniowych (szkolenia odbyły się w 2014 roku) mogą w każdej chwili skorzystać członkowie i członkinie organizacji strażniczych chcący rozwinąć działania swojej organizacji i dotrzeć do większej liczby mieszkańców. Zachęcamy także grupy nieformalne, którym bliska jest idea obywatelskiej kontroli, do zapoznania się z naszymi materiałami.

Co proponujemy?
Specyfika działań na poziomie centralnymi i lokalnym jest inna, dlatego przygotowaliśmy osobne materiały dla organizacji działających lokalnie i tych, które prowadzą rzecznictwo i kontrolę na poziomie instytucji centralnych.

Materiały edukacyjne:

Jak komunikować, aby angażować ludzi do działania?

Social media w ngo.

Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych?

Co to jest CRM?

Uwaga: wszystkie materiały zostaną opublikowane po zakończeniu projektu. Przewidywany termin to kwiecień 2016 r.

Jak się zgłosić?
Chcąc skorzystać z naszych materiałów nie musicie nigdzie się rejestrować. Wystarczy wejść na naszą stronę i pobrać interesujące Was materiały.

Poziom
Zaawansowany – wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia w zakresie działań strażniczych , a także nakładu czasu i pracy związanej z wypracowaniem pewnych procedur, które pozwolą wdrożyć proponowane w materiałach edukacyjnych rozwiązania.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności