STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Działaj

Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się, że byłeś niezadowolony z działań (albo ich braku) lokalnych władz. Denerwował Cię nierówny chodnik, pięć pomników „ku czci”, które Ty chętnie zastąpiłbyś placem zabaw, czy niedziałające uliczne latarnie. Zastanawiałeś się, dlaczego w sąsiednich miejscowościach są domy kultury, a Twoja gmina ma ofertę kulturalną jedynie dla emerytów. Oczywiście solennie sobie obiecywałeś, że w następnych wyborach samorządowych zagłosujesz na kogoś innego. Jednak udział w wyborach to nie jedyny sposób, w jaki możesz zapoczątkować zmiany w Twoim otoczeniu. Nie musisz czekać aż cztery lata, możesz zacząć działać już dziś, zostając strażnikiem! Jak to zrobić?

Oferta dla grup nieformalnych

Spotkania lokalne

Na czym to polega?
Nasze Stowarzyszenie prowadzi  różnego rodzaju szkolenia –  wszystkie łączy temat praw  mieszkańców, ale omawianych w  różnym zakresie. Przekonujemy, że obywatele mają  prawo patrzeć władzy na ręce,  rozliczać ją z jej poczynań, ale  również proponować własne rozwiązania sytuacji  problemowych.
Spotkanie jest nieodpłatne, trwa około dwóch godzin. My ze swojej strony zapewniamy ekspertów i ich  dojazd na miejsce, natomiast organizacja, czy grupa nieformalna zapraszająca nas zapewnia salę, w  której można się spotkać. Do jej obowiązków należy również promocja wydarzenia, zadbanie o ewentualny poczęstunek i wydruk materiałów szkoleniowych, jeśli takie będą potrzebne. W zależności od życzenia organizacji, spotkanie może mieć zamknięty lub otwarty charakter.

Dla kogo?
Spotkania są dedykowane organizacjom i nieformalnym grupom mieszkańców. Nie jest konieczne jakiekolwiek przygotowanie czy doświadczenie w dziedzinie działalności strażniczej.

O czym?
Na naszych spotkaniach najczęściej  opowiadamy o: dostępie do informacji publicznej,kontroli obywatelskiej z omówieniem konkretnych przykładów monitoringów prowadzonych na poziomie lokalnym w gminach, zagadnieniach związanych z konsultacjami społecznymi (mówimy m.in. o instrumentach w formie wniosków  i skarg, które pozwalają wpływać na działania gminy).

Jak się zgłosić?
Można się zgłosić w dowolnym momencie, pisząc na adres: biuro@siecobywatelska.pl Prosimy o napisanie krótkiego uzasadnienia – dlaczego chcecie zorganizować takie spotkanie oraz jakiego typu działalność prowadzi Wasza organizacja (jeśli oczywiście zaprasza organizacja).Termin i szczegóły spotkania ustalane są indywidualnie.

Poziom
Łatwy/średni*

*Poziom każdorazowo dostosowujemy do potrzeb i wiedzy grupy.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności