STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Apel w sprawie ochrony pszczół

Greenpeace Polska zorganizowało internetową zbiórkę podpisów pod apelem do ministrów rolnictwa i środowiska o przyjęcie Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających.

Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających jest dokumentem stworzonym przy współpracy Greenpeace Polska, związków pszczelarskich, naukowców oraz osób i instytucji związanych z pszczołami. Celem opracowania jest określenie standardów, które pomogą zapobiec masowemu wymieraniu zapylaczy. Jednak oprócz rekomendacji można znaleźć tam też wiele informacji o samych pszczołach: o tym jakie są ich potrzeby i przynoszą korzyści dla ludzi i środowiska.

Autorzy strategii proponują m.in. zobowiązanie rolników do konsultowania stosowanych pestycydów z lokalnymi pszczelarzami  i wprowadzenie sankcji za spowodowanie zatrucia pszczół.  Jest to jeden z głównych powodów masowego wymierania owadów zapylających wymienionych w Strategii. W tym miesiącu zginęło na Pomorzu około 10 milionów pszczół przez zastosowanie pestycydów na polach rzepaku.

Z treścią Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających można zapoznać się tutaj. Dostępna jest również skrócona wersja dokumentu. Podpisy pod apelem można składać pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności