STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Broszury informacyjne dla cudzoziemców

„Pokrzywdzeni, podejrzani, oskarżeni. Prawa cudzoziemców w postępowaniach karnych” to najnowsza broszura Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przygotowana dla mieszkających w Polsce cudzoziemców.

Publikacja zawiera opis procedur, jakie przechodzi osoba poszkodowana przestępstwem lub oskarżona o popełnienie przestępstwa, zwracając uwagę na kwestie istotne z punku widzenia cudzoziemców: dostęp do tłumacza czy zagrożenie otrzymaniem decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu (czyli konieczności opuszczenia Polski). Dokładnie zostały omówione też wykroczenia, które ze swej natury dotyczą tylko cudzoziemców – nielegalne przekroczenie granicy, przebywanie w Polsce wbrew przepisom i wykonywanie pracy bez koniecznego zezwolenia.  W broszurach poruszono także kwestię przemocy domowej oraz przemocy na tle rasowym, etnicznym, narodowym i religijnym.

Broszury są dostępne bezpłatnie w formie papierowej i elektronicznej, w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Publikacje zostały przygotowane w ramach projektu „Dać Radę w Polsce II”, współfinansowanego z Krajowego Programu Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Źródło: http://www.hfhr.pl/kolejne-broszury-informacyjne-dla-cudzoziemcow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności