STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Chcesz mieć wpływ na rzeczywistość kreowaną w internecie? Dołącz do obywatelesieci.pl

Załączniki

Jeżeli nie pozostajesz obojętny na nadużycia mające miejsce w Internecie lub cenisz sobie swoją prywatność, to odwiedź serwis internetowy obywatelesieci.pl.

Serwis służy do bardzo różnych celów, ale najważniejsze to te umożliwiające zgłaszanie nadużyć w sieci (m.in. fake newsy, bezprawne treści, nieuczciwe reklamy) i ochronę prywatności. Udostępnione funkcjonalności mają na celu w prosty sposób pomóc użytkownikowi załatwić ważną dla niego sprawę.

W serwisie możesz samodzielnie:

  • wysyłać zgłoszenia zablokowania bezprawnych treści do administratorów stron, na których są one udostępniane (w tym mowę nienawiści i obraźliwe komentarze) – serwis posiada w swojej bazie adresy e-mail najpopularniejszych polskich serwisów internetowych, dzięki czemu użytkownik przy wypełnianiu zgłoszenia nie musi odnajdywać właściwego adresu e-mail;
  • zgłaszać materiały dostępne w Internecie zawierające nieprawdziwe lub nierzetelne informacje oraz informować innych użytkowników o tych nadużyciach -Twoje zgłoszenie zostanie automatycznie opublikowanie w serwisie, możesz je także udostępniać w swoich sieciach społecznościowych;
  • zgłaszać reklamy lub oferty, które są Twoim zdaniem nieuczciwe lub podejrzane – informacja o tych nadużyciach będzie widoczna w taki sam sposób jak zgłoszenie dotyczące nieprawdziwych lub nierzetelnych informacji;
  • realizować swoje prawa dotyczące ochrony Twoich danych osobowych lub prywatności poprzez wysłanie odpowiedniego zgłoszenia do podmiotu przetwarzającego Twoje dane.

Pamiętaj jak ważna, w takich sprawach jest siła społeczności. Jeśli znajdziesz na stronach serwisu informacje warte udostępnienia, to dziel się nimi ze swoimi znajomymi. Najlepsza kontrola Internetu, to ta sprawowana przez jego użytkowników.

W razie pytań związanych z korzystaniem z serwisu skontaktuj się z administratorem serwisu poprzez udostępniony formularz kontaktowy.

Serwis jest inicjatywą prywatną, prowadzoną samodzielnie przez administratora serwisu.

Adres serwisu: https://obywatelesieci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności