STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Debata: Problemy z naszym państwem

9 maja Fundacja Batorego zaprasza na debatę na temat szeroko pojętego funkcjonowania państwa polskiego od 1989 roku do dziś.

Jakie były w podstawowe wyzwania dla Polski w tym czasie, czy rządzący im sprostali? Jak skuteczne były przemiany gospodarcze i polityczne? Na ile Polska spełnia kryteria państwa sprawnego, przejrzystego, wrażliwego na demokratyczne procesy decyzyjne? Co zrobić, by zapewnić Polakom bezpieczeństwo przy jednoczesnym poszanowaniu integralności społeczeństwa i praw obywatelskich?

Jaka jest rola państwa w kształtowaniu tożsamości społeczeństwa? Na ile władza może odgrywać rolę “wychowawczą” w stosunku do społeczeństwa i sprawować ideologiczną kontrolę nad edukacją czy badaniami naukowymi? Jaka jest, a jaka powinna być rola Kościoła?

By jak najbardziej skupić się na wymiarze praktycznym, do dyskusji zaproszone zostały osoby, które nie tylko od dawna zajmują się problemami państwa, ale też pełniły w różnych okresach po 1989 roku ważne funkcje państwowe. W panelu udział wezmą: Michał Boni, Włodzimierz Cimoszewicz, Ludwik Dorn, Joanna Kluzik-Rostkowska, Rafał Matyja, Bartłomiej Sienkiewicz i Kazimierz Michał Ujazdowski. Debatę poprowadzi Anna Materska-Sosnowska, członkini zarządu Fundacji im. Stefana Batorego.

Więcej informacji na stronie wydarzenia pod adresem: https://www.facebook.com/events/764704833689398/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności