STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Debata: Jaki wybór ma suweren? O wyborach bez cenzury

Każde wybory angażują emocje, ponieważ wiążą się ze zmianą. I nie chodzi tylko o oczywistą zmianę w fotelu burmistrza czy radnego. Ta zmiana zatacza dużo szersze kręgi – dotyka wszystkich osób angażujących się w politykę, ludzi, których los zależy od decyzji polityków czy po prostu samych wyborców, którzy poczują skutki swoich wyborów w przyszłości. 

Jak mawiają niektórzy, „wszystko jest polityką”. A jednak wiele osób myśli zupełnie inaczej. Kto ma rację? O tym będziemy rozmawiać podczas debaty w Lubartowie, w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Cicha 6. Odbędzie się ona 26 kwietnia o 18.00. Zapraszają Fundacja Miasto Obywatelskie Lubartów i Sieć Obywatelska – Watchdog Polska.

Udział wezmą:

  • dr Mikołaj Cześnik ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Specjalizuje się w analizowaniu czynników, które wpływają na wyborców oraz na wynik wyborczy.
  • Krzysztof Jakubowski z Fundacji Wolności, prężnie działającej lubelskiej organizacji, która sprawdza działanie władzy, proponuje rozwiązania problemów i nagłaśnia nieprawidłowości. Takie działania pozwalają na ocenienie polityków i prowadzonej polityki.
  • Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia 61 prowadzącego serwis o politykach MamPrawoWiedziec.pl, którego lokalną odmianę – prowadzoną przez Miasto Obywatelskie Lubartów – znają także Lubartowiacy i Lubartowianki. Dzięki tym działaniom wyborcy mają możliwość podjąć swoją decyzję, dysponując pogłębioną i opartą na faktach wiedzą.

Debatę poprowadzi: Anna Gmiterek-Zabłocka dziennikarka Radio TOK FM

Na debatę zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby – polityków, aktywistów, wyborców, wahających się wyborców. Jednym słowem każdego, komu leży na sercu dobro Lubartowa.

Debata odbędzie się w ramach Objazdowego Klubu Dyskusyjnego finansowanego z National Endownment for Demokracy. Jest to pomysł na rozmowy o Polsce, które wychodzą od społeczności i liderów działających w różnych miejscach w Polsce.

Pomysł na powstanie Klubu wziął się z inicjatywy Instytut Spraw Publicznychz Polski i Political Capital (HU) Institute z Węgier. Partnerami są Sieć Obywatelska – Watchdog PolskaFundacja Autonomia i Fundacja Soclab – Laboratorium Badań i Działań Społecznych.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/142386743270978/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności