STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

List otwarty do Ministra Kultury

Obywatelski Pakt na Rzecz Mediów Publicznych wystosował pismo do Piotra Glińskiego w sprawie projektu ustawy o mediach narodowych.

Koalicja ponad 70 organizacji, ruchów oraz stowarzyszeń obywatelskich i kulturalnych przypomina, że Minister obiecywał debatę nad przygotowywaną przez rząd reformą mediów publicznych, a także zapewniał, że projekt nowej ustawy medialnej będzie przedmiotem co najmniej trzymiesięcznych konsultacji publicznych.

Projekt z 20 kwietnia 2016 ma być uchwalony z pominięciem otwartej debaty i konsultacji publicznych do połowy maja, a przyjęty tryb prac i pośpiech jest sprzeczny nie tylko z ww. obietnicami, ale także z wymogami poprawnej legislacji i rządowymi dokumentami regulującymi zasady procesu legislacyjnego.

Koalicjanci domagają się przeprowadzenia w Sejmie wysłuchania publicznego w sprawie poselskich projektów ustaw o mediach narodowych i składce audiowizualnej (druk sejmowy nr 442, 443 i 444) według zasad przewidzianych regulaminem Sejmu.

Z treścią listu można zapoznać się na stronie: http://www.mediapubliczne.org.pl/blog/list-otwarty-do-ministra-kultury-piotra-glinskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności