STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Nowy rok, nowe rejestry umów

Nowy rok przyniósł dobrą zmianę w tematyce jawności finansów i umów zawieranych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Od 7 stycznia na stronach ministerstwa można znaleźć rejestr umów wraz z nazwiskami podmiotów je realizujących. To nie koniec pozytywnych zmian w resorcie cyfryzacji. Minister Anna Strężyńska zadeklarowała w mediach społecznościowych, iż docelowo rejestr funkcjonalnością będzie przypominał chwalony model rejestru prowadzony przez miasto Gdańsk. Dotychczas nie było woli do publikacji takich informacji po stronie ministerstwa.

pru 3x

Na uwagę zasługuję również zmiana stanowiska Ministerstwa Rolnictwa odnośnie upubliczniania nazwisk kontrahentów podpisujących umowy z resortem. Do 9 grudnia 2015 r. nie udostępniano takich informacji.min rolnictwaOstatnim pozytywny bohaterem jawności zostaje Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar, który od listopada 2015 r. publikuje na bieżąco wszystkie umowy zawierane przez biuro RPO. Czyli stało się tak, jak deklarował dr Bodnar w okresie ubiegania się o fotel Rzecznika.

Instrukcję jak przekonać urząd do publikacji rejestru umów znajdziecie tutaj:  http://ochrona.jawne.info.pl/procedura-rejestrow-umow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności