STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Obserwuj wybory!

Weź udział w projekcie „Obserwatorzy w działaniu”. Naucz się jak obserwować wybory i zostań obserwatorem społecznym podczas nadchodzących wyborów samorządowych!

Interesujesz się tym, co się dzieje dookoła Ciebie? Nie jesteś obojętny? Chcesz dowiedzieć się czegoś nowego i przyczynić się do budowania społeczeństwa obywatelskiego? Zgłoś się i zostań obserwatorem wyborczym!

Formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/cl6lcU5uSTHOFDZ53

W styczniu 2018 r. weszły w życie zmiany w polskim kodeksie wyborczym, umożliwiające społecznym obserwatorom udział w wyborach. W oparciu o wprowadzone modyfikacje i doświadczenia nabyte w trakcie szkoleń, które zamierzamy przeprowadzić, wraz z osobami, chcącymi wziąć udział w projekcie, będziemy obserwować wybory samorządowe, które mają się odbyć jesienią.

Podstawą szkoleniową będą rosyjskie wybory prezydenckie, które odbyły się 18 marca 2018 r. w Rosji. Zgodnie z wynikami ogłoszonymi przez Centralną Komisję Wyborczą wygrał je dotychczasowy prezydent Władimir Putin. W opinii międzynarodowych obserwatorów wyborczych, a także niezależnych rosyjskich obserwatorów, tegoroczne wybory były jednak pełne nieprawidłowości, mających poważny wpływ na ostateczne wyniki. W ramach treningów będziesz miał możliwość obejrzeć pracę jednej z 43256 rosyjskich komisji wyborczych.

Szukamy osób, które wraz z nami chciałyby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z obserwowaniem wyborów. Będziemy wspólnie uczestniczyć w treningach i webinarach, które pogłębią i ugruntują naszą wiedzę, a także pomogą nam zdobyć nowe umiejętności. Nasza akcja będzie podzielona na dwie części – najpierw przeanalizujemy nagrania z kamer z tegorocznych marcowych rosyjskich wyborow prezydenckich. Wyciągnięte wnioski posłużą nam za podstawę do przygotowań i obserwacji wyborów samorządowych w Polsce, które odbędą się jesienią.

Jakie korzyści niesie za sobą udział w projekcie?
× niecodzienne doświadczenie – obserwacje wyborów to nie tylko niesamowite źródło anegdot, ale również możliwość urozmaicenia swojego CV
× nowe umiejętności – gwarantujemy, że po skończonym projekcie zaczniesz zauważać rzeczy, na które dotąd nie zwracałeś uwagi
× realny wpływ na otaczający Cię świat – to właśnie obserwatorzy mogą wpłynąć na świadomość polityczną społeczeństwa i pomagają wprowadzać zmiany w kodeksie wyborczym
× wyjątkowe znajomości – w trakcie projektu spotkasz rozmaitych ludzi i na pewno znajdziesz z kimś wspólny język. Poza tym, jak wiadomo – nic nie integruje bardziej niż praca i wspólny cel
× za udział w projekcie nie poniesiesz żadnych kosztów – jedyne, czego potrzebujesz, to motywacja, entuzjazm i trochę czasu

Jeżeli udało nam się zachęcić Cię do współpracy, skontaktuj się z nami! Na naszej stronie internetowej www.obserwatorzywdzialaniu.pl znajdziesz formularz zgłoszeniowy. W kilku zdaniach opowiedz nam o sobie, a my obiecujemy, że w ciągu kilku dni się z Tobą skontaktujemy.

Szukamy ludzi w każdym wieku (niestety, tylko pełnoletnich!), z różnych środowisk, bez względu na płeć, pochodzenie, wyznawane poglądy. Jednak ze względu na pilotażowy charakter projektu preferowane są osoby mieszkające w województwie mazowieckim, ponieważ obserwacje będą się odbywały jedynie na terenie Mazowsza. Mile widziane są osoby zaangażowane społecznie, interesujące się zarówno sytuacją w Rosji, jak i w Polsce, a także te, które posiadają prawo jazdy, jednak nie wymagamy niczego poza motywacją. Do zobaczenia!


Projekt organizowany przez Fundację Odpowiedzialna Polityka przy współpracy z Fundacją E-Państwo oraz Code for Romania, realizowany przy wsparciu finansowym EU-Russia Civil Society Forum oraz wsparciu merytorycznym OSCE/ODIHR.

Więcej informacji na stronie: http://odpowiedzialnapolityka.pl/index.php/obserwatorzy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności