STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Personal Democracy Forum: My Country. Open. Digital. Civic

Wyświetlanie PDF_2015_biały.jpgJuż w kwietniu (16 – 17) Fundacja ePaństwo organizuje trzecią edycję Forum Demokracji Osobistej – największe wydarzenie w Europie poświęcone technologii, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, skupiające osoby z organizacji pozarządowych, aktywistów, pracowników administracji publicznej oraz dziennikarzy z ponad 20 krajów świata!

Tradycja PDF

Już od dziesięciu lat Personal Democracy Media organizuje w Stanach Zjednoczonych coroczne Personal Democracy Forum. Fora te są znane na całym świecie jako kluczowe wydarzenia prezentujące przenikanie się świata technologii i demokracji. W 2012 roku w Forum w Nowym Jorku udział wzięło prawie 900 uczestników i 135 prelegentów. Od 2005 roku PDM organizuje lub współorganizuje Fora również w Hiszpanii, Chile, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech.

Osobista demokracja

Określenie ‘osobista demokracja’ ma na celu zwrócenie uwagi na to, że nowe technologie związane z Internetem i telefonią komórkową umożliwiają ‘zwykłym obywatelom’ komunikację na masową skalę. Dostęp do informacji i dzielenie się nimi jest obecnie łatwiejsze, tańsze i szybsze niż kiedykolwiek. Dzięki temu łatwiej można się angażować w działania społeczne i politykę, a udział w demokracji i komunikacja z instytucjami/władzami nabierają osobistego wymiaru.

Kiedy: 16 – 17 kwietnia 2015 r.

Gdzie:  Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa

Dzień 1 – Conference Day

Pierwszego dnia zaprezentuje się blisko 30 osób w różnych blokach tematycznych oraz formatach. Goście opowiedzą o sprawach społecznych, mediach i debacie publicznej, organizacjach pozarządowych oraz administracji publicznej. Poznamy doświadczenia z Polski, USA, Argentyny, Estonii, Ukrainy oraz wielu innych krajów. Wystąpią miedzy innymi: Maria Baron z Directorio Legislativo, Rufus Pollock, twórca Open Knowledge, Katarzyna Batko-Tołuc z Watchdog. Sieć obywatelska i wielu innych.

Dzień 2 – Community Day

Drugi dzień to dzień warsztatowy, podczas którego jeszcze głębiej wnikamy w wątki poruszane pierwszego dnia. Będzie czas na dyskusje, dłuższe sesje, możliwość nawiązania kontaktów, podzielenia się swoimi pomysłami. Ten dzień jest w pełni zorganizowany przez społeczność. Zachęcamy wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, obywateli, dziennikarzy oraz media do zgłaszania swoich pomysłów na sesje, gdyż budowanie społeczności jest najważniejszym celem PDF i zależy nam, by różne pomysły, nad którymi pracują uczestnicy, dotarły do jak największej liczby osób. W tym dniu zobaczymy 18 sesji trwających po 50 minut w 6 blokach tematycznych odbywających się w trzech salach równolegle.

Poruszana tematyka to m.in.:

  • najciekawsze kampanie i pomysły na działalność organizacji pozarządowych z Polski, regionu i świata,
  • nowe narzędzia, praca z danymi, trendy w temacie otwartości, jawności i zaangażowania obywatelskiego na świecie,
  • polityki otwartości w miastach, narzędzia do portali otwartych danych, rejestry umów, rejestry wydatków, budżety obywatelskie.

Zarejestruj się już dziś – liczba miejsc ograniczona!

W tym roku uruchomione zostały tzw. travel grants, czyli granty na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania podczas Personal Democracy Forum. O grant można aplikować wypełniając formularz online: https://docs.google.com/forms/d/1NR0Zwyl78mMT3PeCTLOzfL9sxl87Y33PMzFzLbVsJMU/viewform?c=0&w=1

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.


 

Wszystkie powyższe informacje pochodzą od organizatorów wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności