STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Poradnik dla pacjentów

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem przygotowanym przez Fundację My Pacjenci.

Organizacja zajmuje się wspieraniem partycypacji pacjentów w podejmowaniu decyzji w dziedzinie ochrony. W ramach działania Fundacji My Pacjenci zrealizowano projekt Poradnika „Razem dla zdrowia. Jak skutecznie poruszać się w systemie ochrony zdrowia?”.

Celem publikacji jest nie tylko dostarczenie pacjentom aktualnych informacji pozwalających poruszać się sprawnie w obecnym systemie opieki zdrowotnej, ale też inspiracją do zmian systemowych. Wśród problemów, jakie wymienia poradnik są takie kwestie jak: agresja pacjentów i pracowników ochrony zdrowia, nieefektywne wydatki na badania, czy brak dostępu specjalistów do systemu ZIP poszczególnych pacjentów, dzięki czemu mogliby znać całą historię choroby. Więcej o tych kwestiach można przeczytać tutaj.

W poradniku poruszono wiele zagadnień, takich jak podstawowa opieka zdrowotna, opieka ambulatoryjna, kwestia leków, leczenia zagranicą itp. Poza tym, w przystępny sposób podano informacje, o których wielu pacjentów nie wie, a są przydatne. Przykładowo fakt o braku rejonizacji i ograniczenia ważności skierowania, czy o bezpośrednim dostępie do dentysty w ramach NFZ i wiele innych.

Z treścią poradnika można zapoznać się tutaj. Jeżeli interesują nas konkretne zagadnienia możemy skorzystać z panelu bocznego na stronie projektu, gdzie informacje są na bieżąco aktualizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności