STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Prawie 1300 podpisów przeciw przyjmowaniu prawa o zgromadzeniach

Załączniki

17 lipca 2012 roku, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, w imieniu 167 organizacji pozarządowych z całej Polski i ponad 1100 obywateli, przekazała list otwarty w sprawie nieprzyjmowania prawa o zgromadzeniach do Marszałka Senatu, Bogdana Borusewicza i przewodniczących trzech komisji senackich, które mają zająć się tematem: Komisji Ustawodawczej, Komisji Praworządności, Praw Człowieka i Petycji oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

List przygotowany i wysłany został po raz pierwszy w czerwcu 2012 roku przez grupę organizacji zajmujących się prawami człowieka i watchdogowaniem do Marszałek Sejmu, Ewy Kopacz. Szybko jednak okazało się, że głos chcą zabrać osoby i organizacje z całej Polski. Ci, którzy organizują zgromadzenia i wiedzą co oznaczają nowe przepisy w praktyce. Ci, którzy rozumieją, że kiedyś i ich problem ograniczeń w zgromadzaniu się może także dotknąć. Oraz po prostu każdy i każda, komu zależy na gwarancjach swobód obywatelskich i nie został przekonany/przekonana, że istnieje opozycja „wolność-bezpieczeństwo”, a proponowana ustawa ją rozwiąże. Teraz list został przekazany do Marszałka Senatu.

List podpisały osoby z całej Polski, a także z zagranicy. Z miejscowości małych i dużych. Organizacje zajmujące się prawami człowieka, ekologią, rozwojem lokalnym, kulturą, edukacją czy pomocą społeczną. Ta ustawa dotyczy wszystkich. Społeczeństwo patrzy teraz na Senatorów. Czy zechcą przeprowadzić poważną dyskusję i zapoznać się z uwagami prawnymi? Trzymamy kciuki aby tak było.

Foto:  Philippe Leroyer na licencji CC BY-NC-ND 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności