STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Prywatność to fundament – rozmowa z Edwardem Snowdenem

Fundament Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza na debatę o prywatności i bezpieczeństwie w czasach komunikacji przez media elektroniczne. Do rozmowy zaproszono Edwarda Snowdena – whistleblowera, który rozpoczął globalną debatę na temat inwigilacji.

Kiedy: 19 marca, godz. 12 – 14.00

Gdzie:  Kinoteka PKiN, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

Konieczna jest rejestracja na wydarzenie: http://prywatnosctofundament.evenea.pl/

Rozmowa z Edwardem Snowdenem przebiegać będzie w języku angielskim, a organizatorzy nie zapewniają tłumaczenia tej części spotkania. Po rozmowie odbędzie się debata nad tematem inwigilacji w Polsce.

Panel dyskusyjny:
prowadzenie:

Jarosław Lipszyc

Porozumienie Fundament, Prezes Fundacji Nowoczesna Polska od 2007 r. Dziennikarz, poeta i muzyk, aktualnie niestrudzony propagator nowoczesnej edukacji, domeny publicznej i wolnej kultury. Członek Rady do spraw Cyfryzacji przy MAC i Rady Organizacji Pozarządowych przy MKiDN.

Udział wezmą:
Wojciech Klicki

Prawnik w Fundacji Panoptykon, wcześniej związany z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Odpowiada za monitoring prac legislacyjnych w Polsce, przygotowywanie analiz prawnych i procesy sądowe. Angażuje się w działania rzecznicze, rozmawia z decydentami i mediami. Najbardziej interesuje się nadzorem prowadzonym przez policję i służby specjalne oraz monitoringiem wizyjnym.

Draginja Nadaždin
Amnesty International Polska, absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Członkini Rady Programowej Narodowej Galerii Zachęta.

Ewa Ivanowa
Dziennik Gazeta Prawna. Od prawie 10 lat patrzy na ręce polskiemu ustawodawcy. Przygląda się uważnie przejrzystości życia publicznego i procesowi stanowienia prawa. Interesuje się funkcjonowaniem prokuratury, służb i kontrolą operacyjną.

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/500608863475552/


 

Fundament Społeczeństwa Informacyjnego jest porozumieniem wiodących w swojej dziedzinie instytucji: Fundacji Nowoczesna Polska będącej liderem w zakresie edukacji cyfrowej i medialnej oraz Fundacji ePaństwo dbającej o otwarty dostęp do danych publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności