STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Raport o agresji policjantów

Z dokumentu wynika, że prawie połowa funkcjonariuszy brała udział w interwencji, w której użyto nieuzasadnionej agresji.

Na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadzono badanie problemu agresji policjantów podczas wykonywania obowiązków służbowych. Analizę przeprowadzono na podstawie anonimowych ankiet losowo wybranej grupy 4 tysięcy policjantów.

Funkcjonariusze pomimo zachowania anonimowości woleli mówić o byciu świadkiem zdarzenia, niż przyznać się do własnego udziału w nieuzasadnionej agresji. Mimo to widać, że problem nieuzasadnionej przemocy jest znaczący, ponieważ 45% funkcjonariuszy przyznało się do brania udziału w takich interwencjach. Agresja policjantów przejawia się używaniem siły fizycznej (27%) oraz wulgaryzmów (23%).

Ponadto z przeprowadzonego badania wynika, że wśród policjantów panuje zgoda na przeprowadzanie interwencji wszelkimi dostępnymi metodami. Aż 1/3 za wystarczający powód do użycia środków przymusu bezpośredniego uznają obelgi skierowane do nich w trakcie pełnienia służby.

Raport nie został utajniony, mimo to MSWiA ukrywa jego treść przed opinią publiczną. Wyniki przeprowadzonych badań przedstawiono wąskiej grupie dowodzącej policją. Do treści dokumentu udało się dotrzeć Wirtualnej Polsce, dzięki pomocy informatora.

Artykuł WP

  1. ostatnia przeze mnie prowadzona sprawa ( fakt, że klient używał wulgaryzmów ) skończyła się tym, że klient podczas zatrzymania: uderzył się przypadkowo w furtkę, upadł tak nieszczęśliwie z krzesła , że stracił zęba i na skutek zbiegu różnych nieszczęśliwych okoliczności doznał licznych drobniejszych urazów. Pozdrawiam A.C.

    Nie do wiary ale moja matka pobita w szpitalu spadła z łóżka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności