STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Raport: Pracodawcy i pracodawczynie a praca cudzoziemców i cudzoziemek

Obecność cudzoziemców na polskim rynku pracy w ostatnich latach znacznie się zwiększyła. Iść za tym powinna zmiana nastawienia społeczeństwa do cudzoziemców i większe otwarcie na ich obecność. Jak jest?

Cudzoziemcy pracują obecnie w różnych sektorach naszej gospodarki oraz w różnej wielkości firmach i w różnej wielkości miejscowościach na terenie całego kraju. Stowarzyszenie Interwencji Prawnej i Fundacja Karola Adenauera przygotowały raport, zawierający informacje, które pozwalają w na systematyczny opis i porównanie podstawowych charakterystyk firm zatrudniających cudzoziemców i cudzoziemki w porównaniu do firm ich niezatrudniających bez względu na lokalizację siedziby przedsiębiorstwa lub kraju pochodzenia zatrudnianych osób.

W raporcie starano się też zebrać jak najwięcej informacji na temat cech osób pochodzących spoza Unii Europejskiej zatrudnionych w polskich firmach. Przygotowane przez badaczy narzędzia pozwoliły również na zebranie bardziej szczegółowych niż w innych badaniach opinii na temat tego, które dokładnie elementy postępowania związanego z zatrudnianiem cudzoziemców i cudzoziemek sprawiają przedsiębiorcom i przedsiębiorczyniom najwięcej problemów i dlaczego (w ich opinii) właśnie te.

Z raportem można zapoznać się online: https://interwencjaprawna.pl/wp-content/uploads/2018/06/SIP_RAPORT_PRACODAWCY_PRACODAWCZYNIE_A_PRACA_CUDZOZIEMCOW_CUDZOZIEMEK.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności