STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Rusza kampania “Organizacje społeczne. To działa!”. Dołącz!

W piątek 19 października rusza ogólnopolska kampania Organizacje społeczne. To działa. Chcemy opowiadać o tym, co robimy – my, organizacje z całej Polski – jak codziennie, skutecznie zmieniamy rzeczywistość. Na lepsze.

Jest nas 100 tysięcy. Każdego roku z naszego wsparcia korzystają miliony osób: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Często robią to nieświadomie, bo niewiele z nich wie, że organizacje społeczne działają niemal wszędzie – w szkole, na boisku, w szpitalu, telewizji, teatrze czy nawet w lesie. Chcemy to zmienić. Dlatego kilkadziesiąt organizacji społecznych połączyło siły, aby pokazać co robimy i jaki ma to wpływ na życie każdego i każdej z nas. Efektem naszej współpracy jest kampania społeczna Organizacje społeczne. To działa – pierwsza w Polsce kampania, w którą zaangażowało się tak dużo tak różnorodnych organizacji społecznych, a kolejne do niej dołączają. Mam nadzieję, że także Wy zechcecie być jej częścią.

W krótkich filmikach wideo, na zdjęciach i grafikach będziemy pokazywać, kim są ludzie pracujący w organizacjach społecznych, a kim ci, którzy korzystają z naszego wsparcia. Chcemy przedstawiać organizacje duże i małe, ogólnopolskie i lokalne, te, które mają zespoły pracowników i te, które działają wyłącznie społecznie. I choć jesteśmy tak różni, to jest coś, co nas łączy – działamy, żeby zmieniać rzeczywistość. Na lepsze.

Na stronie kampanii www.todziala.org zebraliśmy wszystkie ważne informacje o organizacjach, zamieszczamy tam także filmy i zdjęcia różnych społecznych działań. Jesteśmy aktywni w sieci, na Facebooku, Youtube, Twitterze i Instagramie.

Zapraszamy Was do udziału w tej kampanii. Możecie się włączyć na różne sposoby.

Dajcie się poznać i pokażcie, że „to działa”!
Przesyłajcie nam zdjęcia/ filmy/ krótki opis tego, co robi Wasza organizacja. Przygotujcie coś, co zainteresuje także osoby z drugiego końca Polski, opowiedzcie o sobie w sposób zwięzły i przede wszystkim – ciekawy! Strona kampanii i nasze profile w mediach społecznościowych to miejsca, gdzie możemy je pokazać.

Stwórzmy efekt kuli śniegowej  – razem pokażmy, że „to działa”
Opisując Wasze działania w mediach społecznościowych, zwłaszcza te, z których jesteście szczególnie dumni, oznaczajcie je, dodając #todziala. Skorzystajcie z naszych materiałów (filmów i zdjęć) i zamieśćcie je na Waszych stronach, profilach w mediach społecznościowych itd. Są one dostępne dla wszystkich.

Włączcie się w prace nad kampanią
Możecie się włączyć na różne sposoby: pomagając w opracowywaniu materiałów, filmów i zdjęć o organizacjach, przesyłając informacje o ciekawych inicjatywach w Waszej okolicy i wiele innych.

Zostańcie partnerem kampanii
Start kampanii nie byłby możliwy bez wsparcia wielu organizacji – partnerów kampanii. Ich aktualną listę znajdziecie na todziala.org. Zależy nam na tym, aby kampania docierała jak najszerzej, aby powstawały nowe filmy, zdjęcia, informacje  o działaniach organizacji w całej Polsce. Możecie nam w tym pomóc, wspierając kampanię – także finansowo. Liczy się każda, nawet niewielka kwota.

Zapraszamy, skontaktujcie się z nami: info@todziala.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności