STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Rusza zbiórka podpisów pod projektem „Ratujmy Kobiety 2017”!

Podpisy można składać w biurze Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przy ulicy Nowolipie 13/15 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 20:00. 

24 lipca Marszałek Sejmu zarejestrował działalność Obywatelskiego Komitetu Ustawodawczego „Ratujmy Kobiety 2017”. Oznacza to, że rozpoczęła się zbiórka wymaganych 100 000 podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

GDZIE I KIEDY SKŁADAĆ PODPISY?
Podpisy można składać w biurze Federacji przy ulicy Nowolipie 13/15 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 20:00.
Zachęcamy również do pobrania karty do podpisów -> http://bit.ly/2vsIKvw i po złożeniu podpisu/podpisów przesłania go na podany na karcie adres lub dostarczeniu go do biura Federacji.
Zbiórka podpisów będzie trwała do 24 października 2017 roku.

CO ZAWIERA PROJEKT RATUJMY KOBIETY 2017? 
Proponowany przez Komitet Ratujmy Kobiety 2017 projekt ustawy obejmuje przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, w tym między innymi prawo dla kobiet do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia, wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, częściową refundację środków antykoncepcyjnych, przywrócenie antykoncepcji awaryjnej be z recepty. Projekt reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów i wprowadza zakaz eksponowania drastycznych banerów pod szpitalami.
Projekt dostępny jest tutaj -> http://bit.ly/2uYXUaB.

KOMITET RATUJMY KOBIETY 2017 
Pełnomocniczką Komitetu jest Barbara Nowacka, a wicepełnomocniczką Anna Karaszewska. Federacja wspiera działalność Komitetu od samego początku jego funkcjonowania. Więcej informacji o Komitecie, projekcie ustawy oraz koordynacji zbiórki podpisów znajduje sie na stronie -> http://ratujmykobiety.org.pl/.


Źródło: FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności