STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Stanowisko Fundacji Pozytywnych Zmian ws. projektu ustawy o jawności życia publicznego

Przygotowywany przez koordynatora służb specjalnych projekt ustawy o jawności życia publicznego powstawał od wielu miesięcy, bez założeń i z pominięciem obowiązkowego wskazania w wykazie prac legislacyjnych.

Obecnie trwają ekspresowe konsultacje, z pominięciem minimalnego standardu określonego w uchwale RM regulującej prace rządu, który przewiduje co najmniej 14 dni na zgłoszenie uwag do projektu aktu prawnego. Obecny projekt ustawy ujawniono 24 października 2017 r., na konsultacje wyznaczono 6 dni roboczych, a już 1 stycznia 2018 r. ustawa ma wejść w życie.

Niestety, z powodu narzuconego tempa konsultacji i późnego poinformowania o planowanym w ramach konsultacji spotkaniu w dniu 06.11.17 nie będziemy mogły w tym spotkaniu uczestniczyć.
Bardzo tego żałujemy, gdyż projekt ustawy zawiera zdecydowanie wiele pomysłów, które niestety, w obecnym kształcie, naszym zdaniem tylko pogłębią proceder i dadzą kolejne możliwości „unikania udostępniania informacji”.

W ramach konsultacji podpisałyśmy wspólne stanowisko 34 organizacji pozarządowych, oraz wysłałyśmy nasze stanowisko –  Fundacji Pozytywnych Zmian.

Źródło:http://www.pozytywnezmiany.org/aktualno%C5%9Bci/2017/11/03/konsultacje-projektu-ustawy-o-jawno%C5%9Bci-%C5%BCycia-publicznego-stanowisko-fundacji-pozytywnych-zmian/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności