STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Stanowisko w sprawie ograniczenia dostępu do antykoncepcji awaryjnej

25 maja 2017 r. przegłosowano nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która ogranicza Polkom dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Oznacza to, że antykoncepcja doraźna, będzie dostępna w Polsce tylko na receptę.

W związku z tym, w imieniu kobiet, których głos nie został uwzględniony przez obecnie rządzących, grupa organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych przygotowała stanowisko w tej sprawie. Stanowisko, pod którym podpisało się dziewięćdziesiąt jeden organizacji i grup kobiecych, traktuje o haniebnej decyzji rządzących i odnosi się do poziomu debaty politycznej, nie uwzględniającej głosu kobiet ani przedstawicieli środowisk medycznych.

Przeczytaj stanowisko.

Źródło: http://www.federa.org.pl/centrum-prasowe/archiwum-wiadomosci/391-2017/1815-stanowisko-w-s-ograniczenia-dostepu-do-antykoncepcji-awaryjnej

  1. Jako obywatel Polski nie życzę sobie aby funkcjonariusze obcego państwa Watykan rękami swoich hunwejbinów z PiS-u i bigotów z przykruchtowych bojówek wprowadzali haniebne ustawodastwo ograniczające podstawowe prawa i wolności przynależne kobietom w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności