STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Terespol: granica bezprawia – podpisz petycję!

Podpisz petycję do władz Unii Europejskiej w sprawie interwencji ws. łamania prawa na granicy w Terespolu! Interwencja UE jest coraz bardziej pilna w obliczu bezprecedensowego ignorowania przez Straż Graniczą decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Polskie władze systematycznie blokują uchodźcom możliwość ubiegania się o ochronę międzynarodową na granicy w Terespolu. Często są to osoby, które obawiają się o życie swoje i swoich dzieci. Narusza to prawo polskie i Unii Europejskiej.

Ludziom, poszukującym bezpiecznego schronienia przed prześladowaniami, Straż Graniczna bezprawnie odmawia wjazdu na teren Polski, uniemożliwiając im złożenie wniosku o nadanie statusu uchodźcy. Następnie zawraca ich do Brześcia w Białorusi. W konsekwencji grożą im ponowne represje, a w niektórych przypadkach tortury, czy nawet śmierć.

Domagamy się od Komisji i Rady Europejskiej pilnego podjęcia działań, które zapewnią udzielenie pomocy osobom prześladowanym szukającym schronienia na terenie Polski. W tym celu oczekujemy wywarcia nacisku na polskie władze, by przestrzegały przepisów prawa międzynarodowego wobec uchodźców pojawiających się na granicy polsko-białoruskiej.

Dowiedz się więcej i podpisz petycję na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/217/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności