STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Warsztaty o kontroli obywatelskiej na UW!

Już niedługo w ramach Uniwersytet Otwarty UW ruszą warsztaty o watchdogowaniu. Są jeszcze wolne miejsca!

Dzięki inicjatywie dr Adriany Bartnik (Uniwersytet Warszawski) w ofercie kursów Uniwersytetu Otwartego przy Uniwersytecie Warszawskim znalazł się w tym roku 30 godzinny kurs warsztatów o kontroli obywatelskiej.

W ramach warsztatów Słuchacze, którzy zapiszą się na te zajęcia (informację jak to zrobić znajdziecie TUTAJ) poznają ruchy „watchdogowe” w Polsce i na świecie, określane również mianem ruchów „strażniczych”. Zapoznają się z działaniami prawników oraz przedstawicieli innych zawodów w ramach ruchów „watchdogowych”. Poznają też organizacje pozarządowe oraz ich działalności w obszarze tychże ruchów.

Podczas zajęć szczegółowo omówione zostaną przykłady działań strażniczych i krok po kroku wyjaśniona zostanie celowość i efekty takich działań zarówno w skali mikro (lokalnych społeczności), jak i makro (w skali kraju). Wspólnie z prowadzącymi Słuchacze będą mogli zastanowić się nad zasadnością podejmowania takich działań w swojej najbliższej okolicy, jak również zanalizują możliwości sprawowania obywatelskiej kontroli na działalnością urzędów.

Omówione zostaną działania „watchdogów” od strony prawnej ze szczególnym uwzględnieniem możliwości obywatela w zakresie nadzorowania oraz kontrolowania władzy (od szczebli lokalnych do władz centralnych) i przedstawiona zostanie możliwość i tryb kierowania do podmiotów publicznych wniosków na podstawie Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Zajęcia rozpoczynają się już 19 stycznia! Są jeszcze wolne miejsca!

Więcej o kursie “Patrzymy władzy na ręce. Jak frustracje zamienić na działanie” znajdziecie na stronie: http://www.uo.uw.edu.pl/kursy/biznes_gospodarka_prawo/patrzymy_wladzy_na_rece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności