STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Watchdog Polska: zebraliśmy dane dotyczące polskiej psychiatrii dziecięcej

Prawo do informacji, którym zajmujemy się na co dzień, daje wiedzę o tym, jak działa państwo i jego instytucje. Pozwala sprawdzić, gdzie są problemy i dostarcza danych do analizy. Tym razem prawo do informacji publicznej pozwoliło nam sprawdzić, jak wygląda kondycja polskiej psychiatrii dziecięcej.

Wysłaliśmy wnioski o informację publiczną do wszystkich szpitali psychiatrycznych dla dzieci, przepytaliśmy wszystkie oddziały NFZ, wniosek powędrował także do Ministerstwa Zdrowia.

Zebraliśmy szczegółowe dane dotyczące oddziałów dziennych i całodobowych psychiatrii dziecięcej, opieki ambulatoryjnej, poziomu finansowania tych świadczeń przez poszczególne województwa. Wiemy, które województwo wydaje najwięcej i które najmniej, które zwiększa wydatki i które tnie koszty. Pytaliśmy NFZ o terminy oczekiwania na wizytę w poradniach, weryfikując te informacje w przychodniach. Wiemy, ile dzieci w całej Polsce czeka na przyjęcie do szpitala psychiatrycznego i jaki procent pacjentów jest odsyłany na inne oddziały z powodu braku miejsc.

Jak wygląda opieka psychiatryczna w Polsce, gdy na ponad 7 milionów dzieci jest jedynie 362 lekarzy specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży? Zapraszamy do zapoznania się z naszym Raportem.

Kontakt: Martyna Bójko, tel. +48 667 828 484, martyna.bojko@siecobywatelska.pl, Roksana Maślankiewicz, roksana.maslankiewicz@siecobywatelska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności