STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Watchdogi a rozwój liderski

Szkoła Liderów ogłosiła nabór do programu Liderzy PAFW. To świetny program kształtowania umiejętności liderskich. Skierowany jest do osób działających lokalnie. Czy watchdogi są liderami?

Liderzy to osoby, za którymi ludzie podążają, dzięki którym pojawiają się nowe inicjatywy. Za watchdogami rzadko ktoś podąża. Często są samotne, o czym pisze Sieć Obywatelska Watchdog Polska w publikacji „Zdrowe zęby demokracji”. Jednak przyczyny braku jawnego poparcia społeczności są często związane z lękiem. Ludzie cicho popierają, traktują taką osobę jak kogoś, do kogo przychodzi się z problemami, ale często nie odważą się przyłączyć, gdyż ich praca lub byt rodziny zależą od lokalnych władz.

Z drugiej strony Watchdogi bardziej wierzą w prawo, niż w umiejętności miękkie, które są ważną cechą dobrego lidera czy liderki. Jednak coraz częściej zdarza im się refleksja, że jest tu pole do pracy nad sobą.

Czy zatem Program Liderzy PAFW jest dla Watchogów? Warto spróbować! Ten program ma pomóc zrozumieć siebie, swoje mocne i słabe strony, znaleźć sposoby na rozwijanie tych pierwszych i na osłabianie tych ostatnich. To też okazja do zobaczenia jak myślą inne osoby działające lokalnie, często wójtowie, radni i burmistrzowie, którzy też pracują tu nad swoim rozwojem. Dyskusja z nimi może wzmocnić szerokość spojrzenia. To też nauka argumentowania i możliwość zaplanowania swoich celów.

Watchdogi – zwłaszcza te, które działają lokalnie już wiele lat i przestrzegają zasad etyki – to osoby, które mają bardzo ważne cechy lidera. Są nimi spójny system wartości, odwaga, niezależne myślenie. Są często wzorem do naśladowania. Dlatego warto spróbować, jeśli jesteście gotowi pracować nad sobą!

Więcej o liderstwie w Przewodniku lidera http://www.szkola-liderow.pl/download.php?id=1.

Ulotka Program Liderzy PAFW

Zgłoszenia wypełnione za pośrednictwem strony www.liderzy.pl do 8 marca 2016 roku.

Szczegółowych informacji udzielają Maria Makowska i Agnieszka Szelągowska – tel. 510 078 760 oraz 22 556 82 60, e-mail: liderzy@szkola-liderow.pl

 

Foto West Point – The U.S. Military Academy na licencji CC BY-NC-ND 2.0

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności