STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Wesprzyj watchdogowy projekt!

Pomóż ufundować nagrody w konkursie z zakresu wiedzy o społeczeństwie i strażnictwa obywatelskiego.

Jednym z najważniejszych elementów systemu demokratycznego są wybory, w których wybieramy naszych przedstawicieli. Nie zawsze jednak osoby, które uzyskały największe społeczne zaufanie, realizują swój mandat do końca. Szczególnie widoczne było to przy okazji październikowych wyborów do parlamentu w 2015 roku. Wielu radnych gmin, powiatów czy sejmików wojewódzkich, wybranych niecały rok wcześniej, postanowiła wystartować w kolejnych wyborach. Uważamy, że taka postawa jest nie w porządku wobec własnych wyborców, lokalnych społeczności i naszej demokracji. Ponieważ powyższy problem społeczny jest słabo obecny w dyskursie publicznym, chcemy to zmienić naszym projektem. Zmieniając mentalność zarówno wyborców, jak i wybieranych. Działania strażnicze i edukacyjne są również niezwykle ważne ze względu na niskie zaangażowanie młodych Polaków w życie publiczne.

De-kadencja jest projektem społecznym biorącym udział w praktycznej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Każdy z zespołów rywalizujących w konkursie ma za zadanie spróbować zmierzyć się z jednym wybranym problemem społecznym i zmienić rzeczywistość. Nasz zespół postanowił zająć się zjawiskiem „wędrujących polityków”.

Projekt składa się z kilku kompotentów:

  • badania zjawiska “wędrujących polityków” i publikacji raportu na ten temat,
  • debaty ekspertów, która odbędzie się w II połowie marca we Wrocławiu,
  • konkursu dla licealistów.

Chcemy aby nasze działania stały się inspiracją dla młodych obywateli do podejmowania świadomych wyborów politycznych. Projekt dotyka problemu społecznego, który obecnie słabo funkcjonuje w dyskursie publicznym – chcemy to zmienić! Nasze poczynania są w pełni apolityczne. Prowadzimy je zgodnie z zasadami obiektywności, jawności, rzetelności i dobra wspólnego.

Partnerzy naszych działań:

1. Sieć Obywatelska Watchdog Polska jest niezależną, niedochodową i niezaangażowaną politycznie organizacją pozarządową. Główny celem jej działań jest zapewnienie obywatelkom i obywatelom wiedzy, że mają prawo pytać władzę o ważne dla nich sprawy oraz sprawić żeby korzystali z tego prawa i żeby otrzymywali odpowiedzi. (Więcej informacji:http://siecobywatelska.pl/)

Sieć Obywatelska Watchdog Polska

2. Klub Jagielloński jest nowoczesnym stowarzyszeniem o 25-letniej tradycji, zrzeszającym głównie studentów i młodych absolwentów uczelni wyższych całej Polski. Celem Klubu Jagiellońskiego jest dobro wspólnot, w których funkcjonujemy. Misją Klubu Jagiellońskiego jest podtrzymywanie i szerzenie republikańskiego sposobu myślenia o Polsce, jako o wartościowej części kultury europejskiej i dobru wspólnym godnym najwyższej troski. (Więcej informacji: http://kj.org.pl/)

               Klub Jagielloński

Cel projektu

Naszym celem jest zainspirowanie najmłodszych obywateli do podejmowania świadomych wyborów politycznych. Żeby zainteresować tę grupę sferą publiczną organizujemy dla niej konkurs z zakresu wiedzy o społeczeństwie i strażnictwa obywatelskiego. Więcej o samym konkursie możecie przeczytać na naszej stronie: http://dekadencja.strikingly.com/blog/wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-naszym-konkursie.

Jednak aby to sie udało potrzebujemy Waszego wsparcia! Uważamy, że odrobina rywalizacji i atrakcyjne nagrody zachęcą młodych ludzi do zdobycia wiedzy na potrzeby konkursu i późniejszego wykorzystania jej w życiu.

I cel – 1 500 złotych – jest to kwota, która pozwoli nam pokryć koszty organizacji konkursu (wydruk arkuszy konkursowych, wysyłkę pakietów konkursowych do szkół itd.) i zapewnić 3 najlepszym uczestnikom przyzwoite nagrody rzeczowe

II cel – 3 000 złotych – jest to kwota dzięki, której będziemy mogli nagordzić wszystkich 10 finalistów naszego konkursu.

Zgodnie z hasłem, które promuje nasz partner Sieć Obywatelska Watchdog Polska każdy z Was otrzyma na koniec projektu rozliczenie, w którym pokażemy jak wydaliśmy każdą złotówkę. Bo jawność sprzyja!

Aby wesprzeć projekt wejdź na stronę: https://wspieram.to/projekt/6131/projekt-de-kadencja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności