STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Wolne Polki-Wolna Polska. Wszyscy za jedną, jedna za wszystkich

24 września, o godzinie 14:00 przed budynkiem Sejmu w Warszawie odbędzie się demonstracja „Wolne Polki-Wolna Polska. Wszyscy za jedną, jedna za wszystkich”.

Demonstracja jest odpowiedzią na blokowanie przez rząd dostępu do antykoncepcji awaryjnej, powoływanie się przez lekarzy na klauzulę sumienia przy wypisywaniu recept czy w aptece i łamanie praw pacjentek poprzez ograniczenie możliwości decydowania o swoim ciele. Demonstrujący domagać się będą pełni praw reprodukcyjnych, zmiany prawa antyaborcyjnego oraz wprowadzenia europejskich standardów prawa w dziedzinie świadomego rodzicielstwa i zdrowia.

Organizatorzy zwracają uwagę, że prawo do aborcji jest wpisane w prawo do zdrowia i prawo do prywatności życia, które gwarantuje Konstytucja.

Projekt ustawy inicjatywy obywatelskiej „Ratujmy Kobiety” o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie zakłada m.i.n.: legalną aborcję do 12 tygodnia ciąży, bezpłatne środki antykoncepcyjne, antykoncepcję awaryjną bez recepty oraz rzetelną edukację seksualną.

Termin demonstracji jest związany z Światowym Dniem Bezpiecznej Aborcji, który wypada 28 września. Tego dnia w Brukseli przed Parlamentem Europejskim odbędzie się demonstracja europejskich środowisk pro-choice. Europejki będą domagać się prawa do aborcji w całej Europie.

Link do wydarzenia: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności