STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Zbiórka na narzędzie kontrolujące porodówki!

Po 5 latach od wprowadzenia standardów opieki okołoporodowej nadal w części szpitali w Polsce prawo kobiet do godnego porodu nie jest przestrzegane. Pomóż je kontrolować – dorzuć się!

Samo prawo bez narzędzia do kontrolowania jego realizacji jak się okazuje jest mało skuteczne. Fundacja Rodzić po Ludzku potrzebuje 32 tys zł, aby stworzyć Narzędzie Kontrolujące Porodówki*.

Pomoże ono: dowiedzieć się, w których placówkach kobiety są traktowane z szacunkiem i życzliwością oraz gdzie respektowany jest ich plan porodu, jak naprawdę wygląda w wybranym szpitalu kontakt „skóra do skóry”, w której placówce kobiety są wspierane fachową opieką w pierwszych dniach karmienia piersią; łatwiej porównać ofertę szpitali i wybrać dla siebie najlepsze miejsce do porodu; wywierać nacisk na dyrekcję szpitala do wprowadzania zmian i dbania o przestrzeganie standardów

Zbieramy na Narzędzie Kontrolujące Porodówki, które pomoże: wskazać miejsca, gdzie można urodzić po ludzku oraz te gdzie nie są przestrzegane standardy opieki okołoporodowej; skonfrontować deklaracje szpitali z doświadczeniami kobiet; prowadzić stały monitoring porodówek i przestrzegania przez nie standardów; prowadzić realną kontrolę opieki okołoporodowej w Polsce; wpływać na decydentów; podejmować interwencje wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne.

*nowoczesne internetowe narzędzie do prowadzenia ciągłego badania z udziałem kobiet w całej Polsce, aplikacja, która pozwoli na zbieranie informacji od kobiet i automatyczną prezentację wyników dla każdego szpitala na stronie www.gdzierodzic.info. Narzędzie powie prawdę o jakości opieki okołoporodowej w danej placówce oraz to czy przestrzegane są w niej standardy opieki okołoporodowej.

Więcej informacji na stronie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kontrolaporodowek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności