STRONE PROWADZI
SIEĆ OBYWATELSKA
WATCHDOG POLSKA

biuro@siecobywatelska.pl
UL. URSYNOWSKA 22/2
02-605 WARSZAWA
DESIGN: RZECZYOBRAZKOWE.PL

Karol Górski, Lepszy Jarocin

E-mail: karol.gorski@gazeta.pl

WWW: http://lepszyjarocin.blogspot.com/

Facebook: http://www.facebook.com/KarolGorski

O sobie:

Od wielu lat jestem dziennikarzem "Gazety Jarocińskiej". Studiuję filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Opis zrealizowanych działań:

"Z racji wykonywania przeze mnie zawodu dziennikarza patrzenie władzy i innym instytucjom na ręce było dla mnie czymś oczywistym. Ostatnio, dzięki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, moja wiedza na temat działań strażnicych bardzo wzrosła. Prowadziłem monitoring tzw. funduszu korkowego. Na bieżąco reaguję też na opisywane przez lokalne media sprawy, które budzą moje wątpliwości. Ostatnio wsparłem też niepełnoletnich uczniów z terenu gminy Jarocin, którzy bezskutecznie prosili o wyposażenie szkół w dystrybutory wody. Złożyłem wniosek do Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego, cały czas promując pomysł i zbierając poparcie.

W działalności strażniczej interesuję się:: Interesują mnie przede wszystkim kwestie związane z szeroko pojętymi zagadnieniami społecznymi - m.in. ze zdrowiem i edukacją. Moje działania często dotyczą też funkcjonowania urzędów miast i gmin oraz kwestii neutralności religijnej urzędników, a także równości bądź przejawów dyskryminacji kobiet, osób innej narodowości, dzieci czy środowisk LGBTQ.

W działalności strażniczej mogę pomóc w:: Chętnie podzieliłbym się swoją wiedzą na temat dostępu do informacji publicznej, funkcjonowania funduszy korkowych czy sposobami promocji swoich działań w mediach tradycyjnych i i internecie.

Chętnie przyłączę się do:: Ze względu na częsty brak wolnego czasu i nierzadko nadmierną liczbę podjętych zobowiązań najbardziej odpowiadałyby mi działania krótkoterminowe.

Linki:

Karol Górski, Lepszy Jarocin

Strażnicze kursy online:
  • otwarty kurs internetowy “Na straży”
  • praktyczna edukacja prawna w szkole
  • System Analizy Orzeczeń Sądowych
Poznaj przedmioty inspirowane watchdogami!

Wesprzyj kampanię “Dbamy o lepszą codzienność”.

Monitoruj, kontroluj, działaj!

Sprawdź naszą ofertę edukacyjną.

Baza Inicjatyw Strażniczych

Poznaj polskie projekty, osoby i organizacje watchdogowe.

Strona używa ciasteczek. Polityka prywatności